نحوه تقویت مکالمه زبان انگلیسی

۱- سرعت گفتار یا مکالمه خود را کاهش دهید

شما در زبان فارسی ممکن است مثل یک سخنور صحبت کنید ولی از خود توقع آنچنانی نداشته باشید که در زبان انگلیسی هم همین اتفاق در اوایل کار بیفتد! واقع بین باشید. در اوایل و حتی اواسط کار بایستی سرعت مکالمه تان را کاهش دهید.

حتما از خود می پرسید که علت چیست؟ علت این است که در این حالت، شما زمان فکر کردن دارید و می توانید از بهترین کلمات در جای خود استفاده کنید. حتی بهترین متکلمان زبان انگلیسی هم در بسیاری مواقع سرعت صحبت کردن خود را شمرده شمرده می کنند تا همه منظورشان را متوجه شوند. ضمن اینکه مغز شما وقتی کلمات را بصورت آهسته درکنار هم پردازش می کند، مکالمه را خیلی راحت تر درک می کند.

۲- به خودتان زمان فکر کردن دهید

باور کنید مردمی که با شما صحبت می کنند به اندازه کافی صبورند تا مکث های کوتاه شما را تحمل کنند! پس آرام باشید. قبل از صحبت و در حین آن فکر کنید. از چه ساختاری برای مکالمه استفاده کنید. یک سری عبارات هستند که در حین این مکث کردن به کمک شما می آیند و به شما فرصت فکر کردن بیشتری می دهند. مثلا:

… Why is there so much violence on TV? That’s a good question. Let me think for a moment, I haven’t really thought about it before. Well, I suppose

دقت کنید، در مثال بالا از یک نفر سوال شده است که چرا اینقدر خشونت در تلویزیون وجود دارد؟ و او با جملاتی کلیشه ای و تکراری زمان زیادی برای فکر کردن می خرد. با استفاده از این عبارات صحبت کردن شما بسیار روان تر بنظر می رسد. 

ادامه نحوه تقویت مکالمه زبان انگلیسی

/ 0 نظر / 19 بازدید